Müzikten ses nasıl ayrılır? Şarkılardan vokalleri ayırma resimli anlatım

sponsorlu baglantilar

Konu Özeti: Müzikten ses nasıl ayrılır? Şarkılardan vokalleri ayırma resimli anlatım, Audacity ile Müzikten Sesi Ayırma Nasıl Yapılır, Müziklerden sesleri ayırmak için gerekli programı indir, Karaoke dosyası oluşturmak, mix, 2014 türkçe bedava indir son sürüm ücretsiz yükle free download windodws 7 8 xp vista 32bit 64bit...

Audacity ile Müzikten Sesi Ayırma Nasıl Yapılır,

Müziklerden sesleri ayırmak için gerekli programı indir,

Karaoke dosyası oluşturmak, mix, yapmak, sample kullanmak ya da başka serbeplerle müziklerden vokalleri, belli sesleri ayırma ihtiyacı duyabilirsiniz.

 

Bir şarkıda, enstrümanlarla şarkıcının sesini kolay ayırmak mümkün. Bu işlemi yapmak içinse Audacity programını kullanarak sadece birkaç adımda müzikten sesleri ayırabilirsiniz. Bu eğitim için gerekli Audacity sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Audacity indir


1) İlk olarak düzenleyeceğiniz şarkıyı veya ses dosyasını Audacity’de açın.

Audacity İle Müzikten Sesi Ayırma

2) Daha sonra ses kanalının sol tarafında bulunan menüden “Split Stereo Track” seçeneğine tıklayın.

Audacity İle Müzikten Sesi Ayırma

3) 2. Adımda yapılan işlemden sonra oluşan iki ses kanalından yukarıda bulunanı, seçim aracıyla veya sol taraftaki panelden seçerek “Effect” sekmesinden “Invert” efektini uygulayın.

Audacity İle Müzikten Sesi Ayırma

4) Invert işlemi bittikten sonra üst kısımdaki ses kanalının menüsünden “Mono” seçeneğini tıklayın. Sonuç olarak tertemiz, içerisinde söz bulunmayan bir müzik dosyası elinize geçmiş olacak.

Audacity İle Müzikten Sesi Ayırma
Audacity Ses Kesme.avi

Audacity, temelde bir ses dosyası düzenleme programı. Ama eğer vokallerini susturmak istediğiniz şarkının stüdyo kayıt teknolojisi buna uygunsa, Audacity ile sadece enstrümanların sesini duymak mümkün.

Audacity indir

http://audacity.sourceforge.net/
http://audacity.sourceforge.net/latest/audacity-win/audacity-win-1.2.6.exe

Kullanımı

http://audacity.sourceforge.net/manual-1.2/tutorials.html

Sponsorlu Bağlantılar
Processing your request, Please wait....
Tarih: 4 Nisan 2013 - 3052 Kez Okundu

Bu Programlar da İlginizi Çekebilir

 • oğuz

  Dedklerini yaptım bnde türkçesi oldğu için etkilerden ters çevir işlemine tıkladım senin invert dediğin ters çeivrmek anlamında monoyu seçdim ilk söyledğini de yaptım sonuç şarkıcı şarkıyı terseden okudu… bnde mi sorun sende mi ? admin

  • Bülent Erguvan

   “Reverse” değil “Invert” yapın demiş. Siz “Reverse” yapmışsınız tersten okuması gayet normal…

 • ali

  invert dediğiniz sadece ters çevirme işlemi yapıyor bu nasıl iş

 • Serhat

  Admın invert ters çevirme demek başka bir yan anlamı varsa söyle de yapalım tam olarak ses ayırmada hangi efekt kullanılır onu söyle bari…

  • Program Eksperi

   Eğer resimli anlatımdan olayı anlamadıysan, senin için ekstra bir videolu anlatım da ekledim. ayrıca videonun altında da ek bilgileri yerleştirdim. umarım istediğin işlemi yapabilirsin. Başka bir soru yada problem varsa çekinmeden buradan yorum yazarak sorabilirsin. Elimden geldiğince yardımcı olacağımı bilmeni isterim. Kolay gelsin…

 • Abdurrahman

  Maalesef dediğiniz işlemi yapıyoruz ama siz ingilizcesini yazıyorsunuz biz türkçe kullanıyoruz programı. ters çevir demek değil mi? tam türkçesi ne o zaman? vocal sesi kıs deniyorum olmuyor :( neyse en iyisi programı ingilizce kullanmak :)

 • https://www.facebook.com/pages/DrEarthQuake/1442306739363894?fref=ts Dr.EarthQuake

  BU YAYINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER